Dbając o twarz, nie możesz zapomnieć o pielęgnacji reszty ciała. Jest kilka obszarów, na których upływ czasu odciska szczególne piętno; to dłonie, szyja i dekolt. Nawet jeśli Twoja twarz będzie wyglądała młodo, a nie zadbasz odpowiednio o wymienione części ciała, to one najszybciej zdradzą Twój wiek.
SZYJA I DEKOLT
Wiele kobiet koncentrując się na pielęgnacji skóry, skupia się na twarzy, ignorując sąsiadujące obszary takie jak szyja czy dekolt. To błąd, ponieważ wymagające pod kątem pielęgnacji strefy z upływem lat stają się wiotkie szybciej, niż sądzimy. Z powodu zmniejszonych ilości kolagenu i elastyny szyja zaczyna przypominać indyczą (ang. turkey neck), jest obwisła i pomarszczona.
Z kolei u młodych kobiet na kondycję szyi niekorzystny wpływ mogą mieć nowe technologie. Mowa o zjawisku zwanym tech-neck (z ang. szyja technologiczna), powstałym w konsekwencji nadużywania smartfonów czy tabletów, który charakteryzuje się przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek poprzecznych szyi i podwójnego podbródka. Podobnie dzieje się w przypadku skóry dekoltu, która staje się mniej jędrna, traci gładkość, a w wieku dojrzałym pojawiają się plamy wątrobowe.
Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który idealnie sprawdzi się do poprawy kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Podczas zabiegu pobiera się na pobraniu niewielką ilość krwi pacjenta, która następnie poddawana jest selekcji w specjalnej wirówce. Selekcja ma na celu uzyskanie koncentratu bogatopłytkowego najlepszej jakości. Następnie ten naturalny eliksir młodości, bogaty w witaminy, wstrzykuje się podczas zabiegu mezoterapii igłowej lub liniowo w skórę szyi i dekoltu, wcześniej znieczuloną specjalnym kremem. Skóra pacjentki zostaje zrewitalizowana jej własną krwią.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego ma na celu biostymulację komórek ciała, które z racji procesów starzenia się pracują wolniej i mniej sprawnie. Osocze wyizolowane z krwi pacjenta to prawdziwy koktajl witaminowy zawierający czynniki wzrostu, które stymulują produkcję kolagenu.
DŁONIE
Zadbane i jedwabiście gładkie dłonie to wizytówka każdej kobiety. Niestety wraz z wiekiem skóra rąk traci elastyczność, staje się coraz bardziej pomarszczona, widoczne są nawet najmniejsze żyłki, powstają przebarwienia i plamy starcze.
Kluczowe są tutaj procesy związane z kolagenem – substancją, która zapewnia naszej skórze młody wygląd, czyni ją gładką i sprężystą. Wraz z upływem lat produkcja kolagenu ulega spowolnieniu, a siatka kolagenowa naszej skóry rzednie. Efektem tego jest utrata elastyczności i jędrności skóry.
Najszybciej upływ czasu zauważymy w obszarach, gdzie skóra jest cienka, delikatna oraz wysycha najszybciej, czyli m.in. łokcie, stopy i przede wszystkim dłonie.
Dzieje się tak, ponieważ brak odpowiedniego poziomu wilgoci jeszcze bardziej przyśpiesza procesy starzenia się. Skóra rąk jest cieńsza nawet od skóry twarzy i ulega szybszemu ,,zużyciu”. Jest wrażliwa na czynniki atmosferyczne m.in. promieniowanie słoneczne, przesuszana detergentami, posiada niewielką ilość nawilżających ją gruczołów łojowych i kolagenu. Dlatego na dłoniach upływ czasu jest silnie widoczny.
Chociaż starzenie się skóry jest nieuniknione, istnieją sposoby, które pomogą zachować skórę dłoni w dobrej kondycji. Jednym z nich jest zabieg Dermapen. Polega na wykonaniu serii mikronakłuć skóry dłoni za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającego wieczne pióro z głowicą zakończoną malutkimi, tytanowymi igiełkami. W głąb skóry wprowadzane są substancje czynne, które silnie nawilżają skórę i stymulują fibroblasty.
Powstałe tak zwane mikrourazy zapewniają wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co powoduje autoregenerację i wzrost elastyczności skóry. Zabieg wykonywany jest w terapii anti-aging m.in. twarzy, ale także dłoni, czego efektem jest ich odmłodzenie, wygładzenie zmarszczek, lepsze napięcie i odżywienie skóry – wyjaśnia ekspert.
Procedura trwa godzinę, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Jest to zabieg małoinwazyjny, dostosowany do wszystkich typów cery. Po 1-2 zabiegach należy odczekać ok. 20 dni, by w pełni dostrzec ostateczne rezultaty
Peelingi medyczne
Kolejnymi zabiegiami, które specjaliści medycyny estetycznej zalecają w przypadku dłoni są peelingi medyczne. Jest to grupa nieinwazyjnych zabiegów, podczas których kosmetolog nanosi na powierzchnię skóry preparaty o działaniu złuszczającym i regenerującym. W zależności od potrzeb skóry lub obszaru ciała, specjalista dobiera preparat o odpowiednim stężeniu i przeznaczeniu.
Peelingi medyczne, które na ogół stosuje się w terapii zmarszczek, blizn skóry twarzy lub rozstępów, mogą być również zastosowane na ciało, w tym na dłonie. Skóra ich jest cienka i delikatna, dlatego dobieramy łagodniejsze preparaty o działaniu silnie nawilżającym i rewitalizującym – mówi specjalista.
Zabiegi te najlepiej wykonać w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ należy po nich unikać słońca i solarium przez okres około 6 tygodni.
0 komentarzy